Udemy 100% Discount Coupon Code | Udemy Free Course | Udemy Free Coupon Code

Go Programlama Dili : Standart Kütüphane

Golang programlama dilinin en temel kod kütüphanesi olan Standard Library üzerinde uzmanlaşın ve uygulamalar geliştirin.


Description

DeepLab.Bootcamp organizasyonu ile temelden ileri seviyeye birçok konuda profesyonel canlı yayın eğitimleri ve workshop'lara katılmak için Discord kanalımızı ziyaret edebilirsiniz : discord .com/invite/eqgURvZdzj

Kurs İçeriği

Go programlama dilinin geliştirici ekibi tarafından hazırlanan ve Go geliştiricilerinin kullanımına sunulan Standard Library(Kütüphane) kütüphanesi etkili bir şekilde kullanmak sizin daha az kod yazarak daha performanslı ve etkili projeler geliştirebilmenizde yardımcı olur.

C, C++, Java, Python ve C# gibi tüm popüler programlama dillerinin kendisine ait bir küçük ya da geniş kod kütüphaneleri bulunur. Go dili de bir programcının en temel ihtiyaçlarınızı gidermek için yüksek performanslı ve etkili kod kütüphaneleri sunar. Bu kurs ile bilikte Go'nun Standard Library kütüphanesini bol bol kod yazarak, konu üzerinde konuşarak/yorum yaparak ve uygulamalar geliştirerek öğrenebileceksiniz.

Bu kursun amacı, Go geliştiricilerine Standard Library'nin yeteneklerini, kapasitesini ve doğru kullanım yöntemlerini farklı örneklemelerle açıklamaktır.

'Standard Library' neden önemlidir?

Go geliştiricileri arasında süregelen bir tartışmadır: "Go'da 3-Party Framework kullanılmasına gerek var mı ki?"

Bu soruyu soran geliştiricilerin büyük çoğunluğu Go dili ve Standard Library'nin gücünü bilen, kullanarak tecrübe edinmiş ve bu temel kod kütüphanesi varken başka bir kütüphaneye neden gerek olduğunu sorgulayan geliştiricilerdir. Eğer Standard Library'e hakim olursanız farklı bir kütüphaneye ihtiyaç duymadan bir oyun geliştirebilir, sistem programlama yapabilir ya da bir web uygulaması geliştirebilirsiniz... Tabi ki, eğer belirli bir alana odaklanarak geliştirilmiş 3-Party Framework kullanırsanız sizi bazı angarya işlemleri yapmaktan kurtaracaktır. Ancak unutulmaması gereken temel konu: Go'nun kendi alt yapısını bilmeden farklı framework'leri de derinlemesine anlayamaz ve kullanamazsınız. Çünkü diğer tüm framework'ler Go'nun Standard Library'si üzerinde çalışmaktadır. Karar sizin...

Neden böyle bir kurs serisi hazırlıyoruz?

Go ile uygulama geliştirirken farkedeceğiniz ilk tespitlerden biri Go'nun farklı bir bakış açısı, dil ve programlama modeline sahip olduğudur. Go dili neredeyse herşeyi yüksek performanslı geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Sizin için gerekli olarak görünen bir özellik Go için gereksiz olabilir. Çünkü o işlemi yapabilmek için dile eklenmiş farklı bir yöntem vardır. Tabi bu yöntemler sizin önceki programlama tecrübe ve bakış açılarınızla uyuşmayabilir. Yani eğer Go dili ve getirdiği yetenekleri iyi bilmezseniz çok fazla kod yazmanız gerekebilir ya da vakit kaybı yaşayabilirsiniz. Zaman içerisinde Go ile geliştirdiğim projelerden edindiğim tecrübe ve oluşturduğum kod bloklarının hangi sorunları çözdüğünü deneyimleyerek yaşama fırsatı yakaladım. Bu nedenle, Go programlamaya yeni başlayanların bu programlama dili ve ortamını daha hızlı öğrenebilmeleri ve adapte olabilmelerini sağlamak için bu kurs serisini hazırlamaya karar verdim. Bu kurs içerisinde hem kişisel tecrübelerim yer alacak hem de yıllar içerisinde yaptığım birçok araştırma...

Standard Library kurs serisinin bir parçası olan bu kurs ile birlikte neler öğrenebileceksiniz?

- Dosya Operasyonları

- Veritabanı Operasyonları (Standard Library içerisindeki temel paket ile)

- Web Programlamanın Standard Library İçerisindeki Temel Paketleri

- Kriptografi Paketleri ve Çeşitli Operasyonları

- Byte Veriler Üzerinde Programatik Operasyonlar Gerçekleştirmek

- String Veriler Üzerinde Programatik Operasyonlar Gerçekleştirmek

- Go'da Tarih ve Zaman Verilerini Yönetmek ve Formatlamak

- Sıkıştırılmış Arşiv Dosyalarını Go ile Yönetmek

- Derinlemesine Encoding/Decoding Operasyonları

- Loglama Operasyonları

- Go Uygulamalarının Testi

... ve daha birçok alt başlıkları bulunan Go yeteneklerini keşfetmek için Go Standard Library'i inceleyeceğiz.


KURS GÜNCELLEME POLİTİKASI :

Yayınladığım kursların içeriklerini belirli aralıklar ile güncelliyorum. İzlediğim politika ise aşağıdaki gibidir :

Mevcut yazılım projelerim haricinde bilgi paylaşımı sağlamak için kurslar üretiyorum... Bunların sayısı bu yıl içerisinde ciddi oranda artacak... Zaman ve emek yönetimi açısından artık "beğeni kadar güncelle" yöntemini uyguluyorum. Yani eğer kurslara puanlama yaparsanız, bu kursların takipçilerinin daha fazla eğitim istediğini düşünerek belirli aralıklarla bu kursları güncelleyeceğim. Eğer beğeni sayısı az ya da yeteri kadar olmazsa, bu kurslar herhangi bir güncelleme olmadan mevcut içeriklerle yayınlanmaya devam edecektir. Eğer satın aldığınız kursun güncellenerek size daha fazla değer katmasını isterseniz, bu isteğinizi bana ileteceğiniz en doğru yol puanlama sistemidir.

Collect out of below 3 offers !
Card image cap
Udemy 24-Hour Flash Sale

Udemy online courses start at $11.99

  • Limited period offer
  • New courses included
  • Courses from all categories eligible
OR
Card image cap
New Customer Offer

Top courses from $13.99 when you first visit Udemy.

  • Region: Global (Exclude: Japan).
  • Get skills that fulfill. Biggest sale of the season.
  • All courses eligible
OR
Get this course offer on Udemy
21 People Already Collected this Offer
Support our work with a coffee if you like the offer
Also, have a look at below Guaranteed Offer box and grab all. !
Join our Telegram Group and get instant coupon notifications. Click here to join !
Udemy Coupons Telegram Group

10000 + People are already collecting the coupons just within 1 minute of posting on groups !

Join the group now if you don't want to miss any coupon

Join above Telegram Channels to get daily alerts on new coupon codes


Recently posted Udemy Coupons