Udemy 100% Off Discount Coupon Code | Premium discount coupon code | Udemy Free Coupon Code

Udemy Coupon 100% Off Discount

Sıfırdan İleri Seviye Covalent API

Covalent API ile Uygulamalar Geliştirme

Sıfırdan İleri Seviye Covalent API

Udemy Offer Course Description

Covalent , farklı blok zinciri ağlarındaki verilere gerek şeffaf erişebilirlik gerekse kullanım kolaylığı getirmek için ortak bir API sağlar. Peki neden böyle bir şeye ihtiyaç var ?

Bir çok blokzincir farklı altyapılar ve blok zincir akışlarını gösteren farklı explorer tipleri kullanır. Her biri için farklı bir API kullanmak zahmetli bir iştir. Peki, “İyi güzel de API neden kullanayım ki?” diyebilirsiniz. Bunun sayısız nedeni olabilir.

Kimi zaman finansal bir sinyal yakalamak kimi zamansa bambaşka bir konuda örneğin kara para aklama ile ilgili bir işlem örüntüsü çözmek için kullanabilirsiniz. İşte Covalent bu noktada yardımınıza yetişir. Basitçe söylemek gerekirse, ekstra kod yazmadan birden fazla blok zincirinden ayrıntılı bir şekilde işlem verilerini almanıza olanak tanıyan bir API hizmetidir.

“Birden fazla birden fazla diyorsunuz da hangisi onlar ?” derseniz elbette başta Ethereum geliyor. Bunun dışında Binance Smart Chain, Polygon Matic ve Avalanche diye giden bir liste var. Fakat Algorand, Polkadot gibi bir çok ekosisteme de yakında dahil olması bekleniyor.

Covalent benzersiz mi? Alanında tek mi ? Elbette değil. Başta Graph olmak üzere benzer projeler var. Fakat Covalent bir kaç unsurla ön plana çıktığını iddia ediyor. Bunlar kendi ifadeleriyle şu şekilde:

 1. Veri kullanılabilirliği
  Sisteme dahil ettiğimiz tüm blok zincirlerini tam olarak indeksleyen tek projeyiz. Bu, her bir sözleşme, her bir cüzdan adresi ve her bir işlem anlamına gelir. Yani milyarlarca veri satırı ve terabaytlarca veriyi kaydediyoruz. Diğer projeler, mevcut verilerin yalnızca küçük bir alt kümesini sağlar veya yalnızca uygun sorgu veya filtre ayarlandıktan sonra veri toplamaya başlar.

 2. Birleştirilebilirlik
  Birleştirilebilirlik, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) uygulamalarının kritik bir parçasıdır ve geliştiricilerin çok sayıda projeden ‘Lego benzeri’ yapı taşlarını kullanarak finansal çözümleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmalarına olanak tanır. API’lerimiz tarafından sağlanan zincir esnekliği ve derin, ayrıntılı veriler, geliştiricilerin ölçeklenebilir ve veri açısından zengin uygulamaları sorgu kodu olmadan hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabileceği anlamına gelir.

 3. Çoklu blok zinciri desteği
  Multichain DNA’mızda var. Covalent halihazırda indeksler oluşturuyor ve 7 farklı blok zinciri ağında müşterileri var ve çok daha fazlası yakında duyurulacak.

 4. Kod Bilgisi Gerektirmez
  Kullanıcılarımız için kodsuz çözümlere inanıyoruz. Bu, karmaşık SQL sorguları, alt grafik geliştirme ve bakım gerektirmez ve blok zinciri verilerini basitçe almak için yüksek vasıflı (pahalı okuma) geliştiricilere yatırım yapmaya gerek olmadığı anlamına gelir; bu, mühendislik zamanının muazzam bir kaybıdır.

Özetle Covalent; daha geniş bir veritabanını indekslediklerini, bu indeksledikleri blokzincirler arasında çoklu bir çalışma yaptığınızda kolaylık sağlayacağını ve son olarak yazılım bilgisi gerektirmeden küçük pratiklerle dilediğiniz veriyi kullanabileceğinizi söylüyor.

Discount : 100 % OFF

(100% Off discount only for first 1000 redemptions. So grab fast !)

Be the first one to grab the coupon by joining our Telegram Group

Get this course offer on Udemy
22 People Already Collected this Udemy discount coupon offer
The 100% Off coupon on this course has been expired. But, don't be upset . Scroll down and grab other 100+ active coupon codes !

Recently posted Udemy Coupons

89 People Collected
100 % OFF

Basics of Proofreading

280 People Collected
100 % OFF

Mastering The Interview

16 People Collected
100 % OFF

Microsoft To Do Basics

18 People Collected
100 % OFF

Adobe Photoshop Film & Video Preset Basics

28 People Collected
100 % OFF

Adobe Photoshop Mobile Design Basics

24 People Collected
100 % OFF

Google My Maps Basics

16 People Collected
100 % OFF

Brave Basics

16 People Collected
100 % OFF

Adobe Photoshop US Paper Presets Basics

137 People Collected
100 % OFF

Microsoft Planner Ultimate Course 2021