Udemy 100% Off Discount Coupon Code | Premium discount coupon code | Udemy Free Coupon Code

Udemy Coupon 100% Off Discount

Substrate

Substrate ile Parachain Geliştirme

Substrate

Udemy Offer Course Description

Müh. Enes Polat ile beraber hazırladığımız Subsrate eğitim videolarına hoşgeldiniz. Substrate. Blockchain geliştirmek için kullanabileceğiniz açık kaynaklı, modüler ve genişletilebilir bir yazılım frameworktür. Parity şirketi tarafından geliştirilen framework içerisinde bulundurduğu çeşitli özelleştirilebilir modüllerle farklı kullanım senaryolarını kapsamaktadır.

Polkadot, heterojen bir yapıya sahip çoklu zincir teknolojisidir. Bu heterojen yapı anonimlik ve doğrulama işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlayan, potansiyel olarak farklı özelliklere sahip çok sayıda Parachain’den oluşmaktadır. Polkadot Relay zinciri, gelen işlemleri zincirler arasında dağıtarak aynı süre içerisinde daha çok işlemin işlenmesini ve şeffaflığının sağlanmasını hedefler. Ayrıca kendi içerisindeki protokoller sayesinde ağa bağlı her bir zincirin güvende kalmasını sağlar. Parachainlerin içerisinde geliştirilen özelleştirilmiş adaptörler, Ethereum ve Bitcoin gibi zincirlerle Polkadot arasında köprü görevi görerek bağlantıyı sağlamayı açamlamaktadırlar.

Polkadot yapısını oluşturan zincirleri özetleyelim.

  • Relay Chain → Polkadot ağına bağlı zincirler arası işlem yönetimi ve mutabakat fonksiyonlarını gerçekleştirir.

  • Parachains → Farklı özelliklere sahip bu zincirler işlemleri toplar ve işlerler.

  • Bridges → Köprü görevi gören adaptörler sayesinde Ethereum gibi zincirleri Polkadot ağına bağlayan zincirlerdir.

Kaynak: Medium - Enes Türk


Risk Açıklaması: Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.

Discount : 100 % OFF

(100% Off discount only for first 1000 redemptions. So grab fast !)

Be the first one to grab the coupon by joining our Telegram Group

Get this course offer on Udemy
43 People Already Collected this Udemy discount coupon offer
The 100% Off coupon on this course has been expired. But, don't be upset . Scroll down and grab other 100+ active coupon codes !