Udemy 100% Off Discount Coupon Code | Premium discount coupon code | Udemy Free Coupon Code

Udemy Coupon 100% Off Discount

Mühendisler için CAD/CAM/CAE Programı Rehberi | CAD Kitabı

Tüm CAD/CAM/CAE Programlarını Tanımaya ve Öğrenmeye Başlayın!

Mühendisler için CAD/CAM/CAE Programı Rehberi | CAD Kitabı

Udemy Coupon Offer Description

Bu eğitimde sıfırdan CAD/CAM/CAE programlarını tanıyacağız. Bu sayede de hangi programı seçeceğinizi, hangi programın hangi programa göre avantajı var, dezavantajı var ve hangi program nerelerde kullanılır, vs. tüm bilgileri öğrenebileceksiniz. Umarız hazırladığımız bu eğitim sizlere faydalı olur, eğitimde görüşmek üzere!

Bilgisayar destekli tasarım (CAD), bir tasarımın oluşturulmasına, değiştirilmesine, analizine veya optimizasyonuna yardımcı olmak için kullanılan bir yazılım programıdır. CAD yazılımı, tasarımcının üretkenliğini ve tasarım kalitesini artırmak, dokümantasyon yoluyla iletişimi geliştirmek ve üretim için bir veritabanı oluşturmak için kullanılır. Üç boyutlu ve iki boyutlu tasarımlar için farklı programlar kullanılabilir. Siemens NX, Solidworks, Autodesk Maya, AutoCAD, Creo, Autodesk Inventor, Catia V5 bu programlardan bazılarıdır.

CAD yazılımı mühendislere ve mimarlara bütünleşik bir sistemde grafiksel kullanıcı arabirimi (GUI) bilgisayarla projeleri tasarlama, inceleme ve yönetme imkânı sağlar. Çoğu uygulamalar sınır temsili (B-Rep) ile ve NURBS geometrisi katı modellemeyi destekler ve çeşitli biçimlerde aynısının basılmasını sağlar. Geometrik modelleme çekirdeği CAD uygulamalarına, katı modelleme ve yüzey modelleme özelliklerini sağlayan yazılım bileşenidir. Pazar istatistiklerine göre Autodesk, Dassault Systems, Siemens PLM Software ve PTC ticari yazılımları günümüzde CAD endüstrisinde baskındır.

Bilgisayar destekli imalat (CAM), iş parçalarının imalatında takım tezgahlarını ve ilgilileri kontrol etmek için yazılımın kullanılmasıdır. CAM, planlama, yönetim, nakliye ve depolama dahil olmak üzere bir üretim tesisinin tüm operasyonlarında yardımcı olmak için bir bilgisayarın kullanımına da atıfta bulunabilmektedir. Birincil amacı, bazı durumlarda yalnızca gerekli miktarda hammadde kullanan, aynı zamanda enerji tüketimini de azaltan daha hassas boyutlar ve malzeme tutarlılığına sahip daha hızlı bir üretim süreci, bileşenler ve takımlar oluşturmaktır. CAM, bilgisayar destekli tasarımdan (CAD) ve bazen bilgisayar destekli mühendislikten sonra gelen bilgisayar destekli bir süreçtir. Çünkü CAD'de oluşturulan ve bilgisayar destekli mühendislik ile doğrulanan model, daha sonra takım tezgahını kontrol eden CAM yazılımına girilebilmektedir. Bir CAM aracı genellikle bir modeli söz konusu makinenin bir diline, tipik olarak G-Code'a dönüştürür. Sayısal kontrol, işleme araçlarına veya daha yakın zamanda 3D yazıcılara uygulanabilmektedir.

Bilgisayar destekli mühendislik (CAE), mühendislik analiz görevlerine yardımcı olmak için bilgisayar yazılımının geniş kullanımıdır. Sonlu elemanlar analizi, hesaplamalı akışkanlar dinamiği, dayanıklılık ve optimizasyonu içerir.

Collect out of below Udemy Coupon offers !

Card image cap
Udemy Learn Anything Offer

Thousand of online courses to choose from.

  • Limited period offer
  • New courses included
  • Courses from all categories eligible

OR

Card image cap
Udemy 24-Hour Flash Sale

Udemy online courses start at $11.99

  • Limited period offer
  • New courses included
  • Courses from all categories eligible

OR

Get this course offer on Udemy
5 People Already Collected this Udemy discount coupon offer

Discount : 100 % OFF

(100% Off discount only for first 1000 redemptions. So grab fast !)

Be the first one to grab the coupon by joining our Telegram Group

The 100% Off coupon on this course has been expired. But, don't be upset . Scroll down and grab other 100+ active coupon codes !
Please donate us atleast 1$ (Rs. 70/-) if you are happy with atleast 1 Free course provided by us.
Note : PhonePe/GooglePay/UPI Payments are accepted on buymeacoffee !

Recently posted Udemy Coupons